82. Ünnepi Könyvhét és 10. Gyermekkönyvnapok

június 2.

• Könyves Csütörtök. Városi ünnepélyes megnyitó. Köszöntő: Szabó Jánosné könyvtárigazgató. Ünnepi beszéd: Darvasi László (Jászberény)

Új Néplap archívum

Martfű

június 1.

• Megyei megnyitó ünnepség. Köszöntő: Kovács Sándor, a megyei közgyűlés elnöke. Közreműködik Szűcs Miklós népzenész, a népművészet ifjú mestere, mesemondó. (Martfű)
  • Könyvbemutató. Kaid Aisa: Dóra és Szürke. Beszélgetőtárs: Pankotai Tímea magyartanár (Martfű)
  • Könyvbemutató. Lakatos Márk. Beszélgetőtárs: Venczelné Polgár Anna. Közreműködik: Gál Bence (Martfű)

Új Néplap archívum

• „Oroszlán a könyvtárban” olvasópályázat eredményhirdetése (Martfű)
  • június 1. A Manók álma. Barangolás a népmesék birodalmában. Moderátor: Szűcs Miklós (Martfű)
  • Kiből lesz olvasó? című szakmai kerekasztal (Martfű)

június 1.

• Kasza Soma kiállításának megnyitója. Köszöntő: Verebes György festő- és grafikusművész, Szolnoki Művésztelep vezetője. Közreműködik: Varga Erik (Szolnok, Verseghy Ferenc Könyvtár)

június 2.

• Városi ünnepélyes megnyitó. Köszöntő: Kállai Mária alpolgármester. Közreműködik: Szolnoki Mazsorett- és Zászlóforgató Csoport, Szolnok Városi Óvodák – Zengő Óvoda, Bartók Béla Kamarakórus. (Szolnok, Kossuth tér)
  • Könyvkirály vetélkedő díjátadó ünnepsége (Szolnok, Kossuth tér)
  • Író-olvasó találkozó. Vendég: Serfőző Simon (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • 2011. június 2. “Psalmus Hungaricus” Meister Éva önálló estje (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

Meister Éva – Takács Rudolf felvétele

• 2011. június 2. Közönségtalálkozó. Vendég: Döbrentey Ildikó (Szolnok, Verseghy Ferenc Könyvtár)
  • 2011. június 2. Könyvbemutató. Szekeres Ferenc Ferikuin, Kafferrája (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • 2011. június 2. Könyvbemutató. Dudás Sándor: Járdarepedésben fűcsomó. Közreműködik: Tóth Etelka Edit. Jeltolmács: Bende Lajos. Moderátor: Fehér Julianna (Szolnok, Verseghy Ferenc Könyvtár)

június 3.

• Könyvbemutató. Dr. Nemes András: A kiséri harangszót Szolnokon is hallom (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • Jenei Gyula Ívek és törések című interjúkötetének bemutatója. Vendég: Benedek Szabolcs, Dienes Eszter, P. Nagy István, Rentz Mátyás, Serfőző Simon, Szenti Ernő, Várszegi Tibor (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • Obsidian együttes zenés estje (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • Könyvsátor a Széchenyi városrészen (Szolnok, Hild Viktor Könyvtár)

június 4.

• Öreg néne őzikéje. Mesejáték. Előadó: Kurázsi Színjátszó Kör (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • Viszlát, Gutenberg? Családi nap. Az ex librisek világa. Előadó: Tóth Lajos. Régi könyvek között. Előadó: Jámbor Csaba. (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • Kézműves foglalkozások (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • Múzeumi tekergő (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • “…hazánknak szabadsága helyre állíttassék…” Tárlatvezetés. (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • Író-olvasó találkozó. Vendég: Jókai Anna (Szolnok, Városháza)

Csabai István felvétele - Új Néplap archívum

•  Író-olvasó találkozó. Vendég: Hegyi Fatime Barbara. Beszélgetőtárs: S. Tóth Anikó (Szolnok, Aba-Novák Kulturális Központ)

június 5.

• Aranysor művészeti folyóirat 3. számának bemutatója (Szolnok, Damjanich János Múzeum)
  • Könyvbemutató. Jenei Gyula: Az időben rend van. Beszélgetőtárs: dr. Pókász Endre (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

június 6.

• Lakótelepi mesemondó nap. Önkéntes program a Széchenyi Lakótelepért Szabadidő, Kulturális és Sport Egyesület szervezésében. Közreműködik: Obsidian együttes (Szolnok, Hild Viktor Könyvtár)
  • A paleolit táplálkozásról. Előadó: Szendi Gábor (Szolnok, Hild Viktor Könyvtár)