82. Ünnepi Könyvhét és 11. Gyermekkönyv Napok

2011. június 1. Megyei megnyitó ünnepség. Köszöntő: Kovács Sándor, a megyei közgyűlés elnöke. Közreműködik Szűcs Miklós népzenész, a népművészet ifjú mestere, mesemondó. (Martfű)

2011. június 1. Könyvbemutató. Kaid Aisa: Dóra és Szürke. Beszélgetőtárs: Pankotai Tímea magyartanár (Martfű)

2011. június 1. Könyvbemutató. Lakatos Márk. Beszélgetőtárs: Venczelné Polgár Anna. Közreműködik: Gál Bence (Martfű)

2011. június 1. „Oroszlán a könyvtárban” olvasópályázat eredményhirdetése (Martfű) 2011. június 1. A Manók álma. Barangolás a népmesék birodalmában. Moderátor: Szűcs Miklós (Martfű)

2011. június 1. Kiből lesz olvasó? című szakmai kerékasztal (Martfű)

2011. június 1. Kasza Soma kiállításának megnyitója. Köszöntő: Verebes György festő- és grafikusművész, Szolnoki Művésztelep vezetője. Közreműködik: Varga Erik (Szolnok, Verseghy Ferenc Könyvtár)

2011. június 2. Könyves Csütörtök. Városi ünnepélyes megnyitó. Köszöntő: Szabó Jánosné könyvtárigazgató. Ünnepi beszéd: Darvasi László (Jászberény)

2011. június 2. Városi ünnepélyes megnyitó. Köszöntő: Kállai Mária alpolgármester. Közreműködik: Szolnoki Mazsorett-és Zászlóforgató Csoport, Szolnok Városi Óvodák – Zengő Óvoda, Bartók Béla Kamarakórus. (Szolnok, Kossuth tér)

2011. június 2. Könyvkirály vetélkedő díjátadó ünnepsége (Szolnok, Kossuth tér)

2011. június 2. Író-olvasó találkozó. Vendég: Serfőző Simon (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 2. “Psalmus Hunagricus” Meister Éva önálló estje (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

Meister Éva – Takács Rudolf felvétele

2011. június 2. Közönségtalálkozó. Vendég: Döbrentey Ildikó (Szolnok, Verseghy Ferenc Könyvtár)

2011. június 2. Könyvbemutató. Szekeres Ferenc Ferikuin, Kafferrája (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 2. Könyvbemutató. Dudás Sándor: Járdarepedésben fűcsomó. Közreműködik: Tóth Etelka Edit. Jeltolmács: Bende Lajos. Moderátor: Fehér Julianna (Szolnok, Verseghy Ferenc Könyvtár)

2011. június 3. Könyvbemutató. Dr. Nemes András: A kiséri harangszót Szolnokon is hallom (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 3. Jenei Gyula Ívek és törések című interjúkötetének bemutatója. Vendég: Benedek Szabolcs, Dienes Eszter, P. Nagy István, Rentz Mátyás, Serfőző Simon, Szenti Ernő, Várszegi Tibor (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 3. Obsidian Együttes zenés estje (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 3. Könyvsátor a Széchenyi városrészen (Szolnok, Hild Viktor Könyvtár)

2011. június 4. Öreg néne őzikéje. Mesejáték. Előadó: Kurázsi Színjátszó Kör (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 4. Viszlát, Gutenberg? Családi nap. Az ex librisek világa. Előadó: Tóth Lajos. Régi könyvek között. Előadó: Jámbor Csaba. (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 4. Kézműves foglalkozások (Szolnok, Damjanich János Múzeum) 2011. június 4. Múzeumi tekergő (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 4. “…hazánknak szabadsága helyre állítassék…” Tárlatvezetés. (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 4. Író-olvasó találkozó. Vendég: Jókai Anna (Szolnok, Városháza)

Csabai István felvétele - Új Néplap archívum

2011. június 4. Író-olvasó találkozó. Vendég: Hegyi Fatime Barbara. Beszélgetőtárs: S. Tóth Anikó (Szolnok, Aba-Novák Kulturális Központ)

2011. június 5. Aranysor művészeti folyóirat 3. számának bemutatója (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 5. Könyvbemutató. Jenei Gyula: Az időben rend van. Beszélgetőtárs: dr. Pókász Endre (Szolnok, Damjanich János Múzeum)

2011. június 6. Lakótelepi mesemondó nap. Önkéntes program a Széchenyi Lakótelepért Szabadidő, Kulturális és Sport Egyesület szervezésében. Közreműködik: Obsidian Együttes (Szolnok, Hild Viktor Könyvtár)

2011. június 6. A paleolit táplálkozásról. Előadó: Szendi Gábor (Szolnok, Hild Viktor Könyvtár)