Város Könyvtár (Jászapáti): A település bibliotékájában is bevezették a könyvcsere-programot. A szolgáltatásról az Új Néplap is tudósítást készített.

Városi Könyvtár (Jászfényszaru): A könyvtár ebben az évben is útjára indította olvasási kihívását.

Városi Könyvtár (Túrkeve): Vadné Kokovay Zsuzsanna lett a túrkevei könyvtár igazgatója.

A Túrkevei TV interjúja a kevei könyvtár új vezetőjével

22. Városi Könyvtár (Tiszafüred): Virtuális könyvbemutatót szervezett a könyvtár a Magyar Kultúra Napja alkalmából. Ujvári László újságíró volt Percze Miklós beszélgetőtársa.

24. Szolnoki SzC Pálfy-Vízügyi Technikum (Szolnok): A Bod Péter könyvtárhasználati verseny országos írásbeli fordulóján Hinek Milán 10.E osztályos tanuló 3. helyezést ért el a szakképzésben tanulók rangsorában.

29. Városi Könyvtár (Tiszafüred): "Kedvenc könyvem kreatívan" című pályázatunkra beérkezett munkákból készült virtuális)kiállítás.

Városi Könyvtár (Újszász): Áll a bál! utcáról megtekinthető kiállítással teremtettek hangulatot a könyvtárosok.

14. Városi Könyvtár (Jászfényszaru): A Nemzetközi Könyvajándék Nap alkalmából nyereményjátékot hirdetett a könyvtár.

Arany János Városi Könyvtár (Kisújszállás): „Mindenki könyvespolca” elnevezésű kezdeményezéssel a könyvtár munkatársai a postaudvarban, a Vigadó árkádja alatt alakítottak ki egy szabadtéri polcot, ahonnan bárki vihet magával olvasnivalót. A bibliotéka közösségi oldalán pedig Könyvajánló az olvasóteremből címmel indítottak sorozatot, ahol rövid ízelítőt kínálnak a frissen beszerzett kötetekből.

Községi Könyvtár (Zagyvarékas): Megújult a bibliotéka épülete a Magyar Falu Program pályázatnak köszönhetően, a zárvatartás alatt végezték a közel 21 ezer darabos állomány leltározását is.

Nagy Balázs felvétele - Új Néplap

Városi Könyvtár (Jászárokszállás): Az önkormányzat jóvoltából 2021-ben megvalósulhat a könyvtár épületének akadálymentesítését célzó fejlesztés.

Városi Könyvtár (Jászfényszaru): A könyvtár munkatársai segítettek a koronavírus-járvány elleni védőoltásra való regisztrációban.

1. Városi Könyvtár (Jászapáti): Az „Ölelj meg egy könyvtárost” világnap alkalmából a Jászapáti Általános és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói lélekemelő dallal lepték meg a városi könyvtár dolgozóit.

Városi Könyvtár (Martfű): A virtuális térben hívták össze a Lapozó Olvasóköri foglalkozást.

8. Városi Könyvtár (Újszász): Nők a magyar irodalomban címmel online kvízt készítettek a könyvtár munkatársai.

18-25. Internet Fiesta

19. Városi Könyvtár (Tiszafüred): Online került sor Írók egymás közt című rendezvényre, amelynek Dragomán György és Szabó T. Anna volt a vendége.

26. Zsigmond Ferenc Városi Könyvtár (Kunhegyes): Ablak-tár elnevezésű kézműves kiállítást hirdetett a gyűjtemény a helyi művelődési központtal közösen.

2. Városi Könyvtár (Újszász): A gyermekkönyvek nemzetközi napja alkalmából online játékot készítettek a könyvtárosok.

9. Városi Könyvtár (Jászfényszaru): Könyvcsere program indult a könyvtárban minden kedden és pénteken, amikor az érdeklődők átvehettték az összekészített könyvcsomagokat.

11. Költészet napja

19-26. Városi Könyvtár (Újszász): Szíkvíz kirakatkiállítást rendeztek be a könyvtárosok.

Nemes Zsuzsanna felvétele - Városi Könyvtár (Újszász)

23. Városi Könyvtár (Újszász): A könyv napjáról online játékkal emlékeztek meg a könvytárosok.

Új Néplap archívuma

Városi Könyvtár (Újszász): Vitrinkiállítást állítottak össze régi idők gyermekjátékaiból.

21. József Attila Városi Könyvtár (Kunszentmárton):  Könyvtár a zöldben elnevezésű programot a bibliotéka. A zene és költészet, mint összekötő kapocs nevet viselő rendezvénysorozat részeként Varga Zsuzsanna és testvére, Izabella szórakoztatta a közönséget.

Kunszentmártoni Hírlap archívuma

28. József Attila Városi Könyvtár (Kunszentmárton): Körös-körül könyvbarát tábort szervezett a könyvtár óvodásoknak.

Kunszentmártoni Hírlap archívuma

Július

Augusztus

3. Városi Könyvtár (Kenderes) A Magyar Vöröskereszt jóvoltából táborozó gyermekeknek tartottak mesefoglalkozást a könyvtárban.

17-18. Városi Könyvtár (Jászfényszaru): Könyvvásárt és becsület börzét tartottak a könyvtárosok a Jászsági Fiatalok Önkéntes Csapat Egyesületével közösen.

2-5. Ünnepi Könyvhét

Október