04.13. Középiskolai illusztrációs pályázatot Jászberényben hirdettek költészet napja alkalmából. A benevezett pályaművekből nyílt tárlat a Hamza Múzeum és Jász Galériában.

Martfű

04.06. A Városi Művelődési Központ és Könyvtár szervezésében tartottak  költészet napi találkozót.

04.11. József Attila születése 100. évfordulója, valamint a költészet napja tiszteletére szerveztek rendezvényt a szolnoki Zöldházban a Pedagógusklub tagjai.

04.19.„Lelkemben tiszta ég ragyog” címmel Wass Albert emlékestet tartottak a TiszapArt Moziban.

Túrkeve

04.11. Irodalmi műsorral szórakoztatta a Túrkevén élőket a látássérült sorstársak Milton együttese az Egressy Béni zeneiskolában.

Újszász

A költészet napja alkalmából vers- és prózamondóversenyt rendeztek a Kastély Otthonban. Az indulók szabadon választhatták meg az előadni kívánt műveket. A verseny végeztével senki sem távozott üres kézzel, mert minden induló jutalomban részesült, az első három helyezettet pedig külön is díjazta a zsűri.