20. Hild Viktor Városi Könyvtár (Szolnok): Kölcsey szavalóverseny 5-6. és 7-8. osztályos tanulók számára

Hild Viktor Városi Könyvtár (Szolnok): Bod Péter könyvtárhasználati vetélkedő

11. Verseghy Könyvtár (Szolnok): Miks Mária Árnyjátékok a fényben című kötetének bemutatója

25. Verseghy Könyvtár: Nagy László fotókiállítása

10. Hild Viktor Városi Könyvtár (Szolnok): Költészet napi műsor a Verseghy Ferenc Gimnázium és a Széchenyi Körúti Általános Iskola irodalmi színpada közreműküdésével

14. Hild Viktor Városi Könyvtár (Szolnok): Foltvarázslatok címmel a Kamilla Foltvarró Kör kiállítása a Széchenyi Lakótelepért Egyesülettel közös szervezésben

19-25. Verseghy nyelvművelő verseny

7-8. A Magyar Könyvtárosok Egyesülete Helyismereti Szervezete és Bibliográfiai Szekciója közös szakmai napja. A téma az "Elektronikus dokumentumok a helyismereti gyűjteményekben" volt. Az előadást Takáts Béla, a VFMK szakami igazgatóhelyettese tartotta. 8-án a Helyismereti Szervezet közgyűlést tartott.

11. Verseghy Könyvtár (Szolnok): A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár leendő gyermekkönyvtárának munkatársai ismerkedtek intézményünk gyermekolvasó-szolgálati részlegének munkájával.

14. A Pest Megyei Könyvtár (Szentendre) munkatársainak kíséretében érsekújvári könyvtárosok tekintették meg intézményünk számítógépes rendszerének működését, az információs szolgáltatásokat és a gyermekkönyvtárat.

22. Verseghy Könyvtár (Szolnok): Molnár H. Lajos Volt egyszer egy udvar c. regényének bemutatójára került sor intézményünk Művészeti Szalonjában. A kötetet ismertette és a beszélgetést Jenei Gyula költő vezette. A műből Meister Éva színművésznő olvasott fel részleteket.

27. Verseghy Könyvtár (Szolnok): A Jászkun Fotóklub 20 éves jubileumi kiállításának megnyitójára került sor intézményünk Művészeti Szalonjában. A tárlatot Szalay Ferenc Szolnok megyei jogú város polgármestere nyitotta meg, közreműködött a Karnagyok Kórusa, melyet Vajna Katalin vezényelt. A kiállítás 2000. október 28-ig tekinthető meg.

Október

2. A 2000/2001. évi könyvtárosasszisztens-tanfolyam évnyitójára került sor intézményünkben.

17. Hild Viktor Városi Könyvtár (Szolnok): a könyvtár új épületének átadása

17. Verseghy Könyvtár: Számítógép a gyermekkönyvtárban címmel országos konferenciát rendezett a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Szervezete

14. Szakmai nap

17. Tűzvarázs címmel az Aranysor Íróklub tartott irodalmi estet. A rendezvényen műveivel szerepelt: Kovács Berta, Bognár László, Nádas Erzsébet, Hibó Ibolya, Czoverwal Katalin, Hajdrik József, Káldi Péter, Szász Pálné, Kovács Zita, Kiss Mária, Molnár Gábor, Barhács László.

20. A Magyar Soros Alapítvány támogatásával Internet használati tanfolyam kezdődött a Verseghy Könyvtárban.

23. Hild Viktor Városi Könyvtár (Szolnok): Könyvtári arculatépítés. Szakmai konferencia

28. Szathmáry György emlékére rendezett irodalmi estet a megyei könyvtár. A költőre Pápayné Kemenczei Judit, a Verseghy Kör ügyvezető elnöke emlékezett halálának 10. évfordulója alkalmából.

7. Szurmay Ernő Emlékjelek c. könyvének bemutatójára került sor könyvtárunk Művészeti Szalonjában. A könyvet Kovács Libor alpolgármester mutatta be, a rendezvényen Patyus Viktor szavalta szolnoki költők verseit.

14. Hild Viktor Városi Könyvtár (Szolnok):: Gyermekkönyvheti program. Író-olvasó találkozó Bistey Andrással

16. Hild Viktor Városi Könyvtár (Szolnok): Családi hétvége