23. Verseghy Könyvtár:  Verebes György festőművész vezetésével működő alkotócsoport kiállításának megnyitója. A kiállítók: Bicskeyné Miháczi Magdolna, Debreceni Éva, Györgyeyné Maja, Kálmán Éva, Kurencs Julianna, Pál Ferenc, Prunner Béla, Skrabán Mária, Veres Miklós. A tárlatot Verebes György, a Szolnoki Művésztelep vezetője nyitotta meg.

29. Verseghy Könyvtár: Szakmai nap a megyében dolgozó könyvtáros kollégák számára.

6. Verseghy Könyvtár: Tóth Tibor festőművész, a "Tabán festője" című kiállításának megnyitója. A tárlatot Dr. Írás Mátyás, a Múzeum Baráti Kör elnöke nyitotta meg. A festőművész képeit Hunya Zoltán rendezte el.

8. Verseghy Könyvtár: Pozsonyi Zoltán levéltáros Normaszegő nők című előadása.

9. Verseghy Könyvtár: Szűts M. Csilla kerámikus kiállításának megnyitója. A tárlatot Nyolczas Erika etnográfus, művészettörténész nyitotta meg. A rendezvényen közreműködött Lukácsi Huba középiskolai tanár, előadóművész.

21-30. Verseghy Könyvtár: Internet Fiesta

30. Verseghy Könyvtár:  Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Zeneiskola és Szakiskola növendékeinek műsora Kodály emlékére

3. Verseghy Könyvtár: 250 éve született Verseghy Ferenc. A Verseghy-gyűjtemény bemutatkozó helytörténeti kiállításának megnyitása. Emléktábla-avatás és koszorúzás. Irodalmi est

24. 250 éve született Verseghy Ferenc. Verseghy Ferenc emléktáblájának avatása a Szolnoki Pantheonban. Verseghy-emlékülés. Előadások a Verseghy-kutatás legújabb eredményeiről. A szünetben a Verseghy műelemző pályázat eredményhirdetése.

14. Verseghy Könyvtár: Szakmai nap. "NAGY OLVASHOW" projekt megbeszélése

15. Verseghy Könyvtár: László Cecília kiállítása. A megnyitón fellépett Trojan Tünde előadóművész.

30. Kunszentmárton: Ünnepi Könyvhéz megyei megnyitó ünnepsége

30. - június 6. Ünnepi Könyvhét

Október

2-12. A NAGY OLVASHOW. Országos Könyvtári Napok
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI ESEMÉNYEI

7. Könyves Vasárnap

15. Verseghy Könyvtár: "Szíria a kultúra bölcsője" című fotókiállítás

16. Verseghy Könyvtár: Turóczi Béla Attila festőművész "Ecsettel Szolnokról" című kiállítása

30. Verseghy Könyvtár: "100 éves a finn nők szavazati joga" című kiállítás

12. Verseghy Könyvtár: Szakmai rendezvény

30. Verseghy Könyvtár: Fekete Zsolt festményei kiállításának megnyitója.