12-15. Verseghy Könyvtár: Együttműködési megállapodás a Beskidzka Könbyvtárral Bielsko-Białában

Verseghy Könyvtár felvétele

30. Verseghy Könyvtár: Szakmai nap a megye könyvtárosai számára a 2005. évi statisztikai adatszolgáltatás mikéntjéről

31. Verseghy Könyvtár: Verebes György festő, grafikus Spirituálé c. kiállítása. A tárlatot Kiss Zoltán László festőművész nyitotta meg.

Bertalanné Kovács Piroska köszöntője - Verseghy Könyvtár felvétele

21. Verseghy Könyvtár: EuroPartner Klub. Juraj Migas előadása

24. Verseghy Könyvtár: Verebes György: Köteles Léna textilművész kiállításának megnyitója. Megnyitó beszédet dr. Bereczki András, az Észt Köztársaság tiszteletbeli főkonzulja mond. A rendezvényen közreműködik Tatár Csilla fuvolaművész, az Ádám Jenő Zeneiskola művésztanára.

A megnyitó közönsége - Verseghy Könyvtár felvétele

2. Városi Könyvtár (Jászberény): Országok az Európai Unióban című kiállítás

Dankóné Szabó Edit és Gulyás Erzsébet - Verseghy Könyvtár felvétele

10. Verseghy Könyvtár: Cultural Cool Tour. A British Council Hungary által támogatott GatewayUK angol nyelvű különgyűjteményünk internetes kulturális vetélkedőjének szóbeli döntője. A középiskolás diákok számára szervezett verseny zsűrielnöke John Pare, a BC igazgatóhelyettese volt.

John Pare - Verseghy Könyvtár felvétele

20-31. INTERNET FIESTA

4. Verseghy Könyvtár: Verseghy Ferenc fazekas, Népi Iparművész habán kerámiáinak kiállítás-megnyitója. A tárlatot Csupor István etnográfus, a Néprajzi Múzeum főmunkatársa nyitja meg.

Kiállítás megnyitója - Verseghy Könyvtár felvétele

10. Verseghy Könyvtár: Szakmai nap

8-10. Verseghy Könyvtár: Május Európában

11. Verseghy Könyvtár: EuroPartner Klub. Ferdinand Mayrhofer-Grünbühe, az osztrák nagykövet volt a vendégünk

Ferdinand Mayrhofer-Grünbühe - Verseghy Könyvtár felvétele

18. Verseghy Könyvtár: "Mint tűnő álom..." címmel Bíró Zoltán grafikus életét és műveit bemutató kiállítás. A tárlatot Kósa Károly könyvtáros rendezte és Bertalanné Kovács Piroska igazgató nyitotta meg.

27. Verseghy Könyvtár: Gyermeknapi játékok

Kézműves foglalkozás - Verseghy Könyvtár felvétele

8-12. Ünnepi Könyvhét

30. Verseghy Könyvtár: Csidér Bálint "Pirkadat és napnyugta közt" című fotókiállításának megnyitója. A kiállítást Vajna Katalin címzetes vezető-főtanácsos nyitotta meg.

Augusztus

22. Verseghy Könyvtár: "Fémbeálmodott formák" címmel Balogh Krisztián, Bozsik Tamás és Molnár Ádám kisplasztikai kilállítása nyílt meg a Művészeti Szalonban.

4. Verseghy Könyvtár: Európa vizei. Gyermekrajz-verseny eredményhirdetése

Bertalanné Kovács Piroska köszönti a pályázókat - Verseghy Könyvtár felvétele

15. Verseghy Könyvtár: Gaál Áron Bukó/forduló c. verseskötetének dedikációval és vásárlási lehetőséggel egybekötött könyvbemutatója, valamint Danka Attila grafikusművész a kötet illusztrációit bemutató kiállítása. A rendezvényen közreműködött Meister Éva színművész. A kiállítás szeptember 30-ig tekinthető meg.

19. Verseghy Könyvtár: Magyar Közgazdasági Társaság szakmai napja. Zöldréti Attila előadása

21. Verseghy Könyvtár: Lázár Balázs költő-színész Nézd, Lear papa című verseskötetének bemutatója. A verseket a szerző mutatta be, beszélgetőtársa Jenei Gyula újságíró volt.

22. Verseghy Könyvtár: Jász-Nagykun-Szolnok megye Európa Ünnepe

25. Verseghy Könyvtár: Szakmai nap

Szakmai nap - Verseghy Könyvtár felvétele

29. Verseghy Könyvtár: Népmese Napja

30. Hild Könyvtár: Népmese Napja

Gubáné Ecsédi Erika mesél - Hild Könyvtár felvétele

Október

4-14. KÖNYVTÁRAK ÖSSZEFOGÁSA A TÁRSADALOMÉRT - ORSZÁGOS KÖNYVTÁRI NAPOK

A Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár programjai

8. KÖNYVES VASÁRNAP

12.  KÖNYVTÁRAK AZ ESÉLYTEREMTÉSÉRT - "EGYÜTT KEREK A VILÁG"

19. Verseghy Könyvtár: Szalay Lajos grafikusművész "Magyar dráma 1956" című kiállítása. A megemlékező beszédet dr. Böjthe Lajos, a POFOSZ JNSZ Megyei Szervezetének elnöke, gyermekgyógyász főorvos tartotta. A rendezvényen felléptek az Ádám Jenő Zeneiskola növendékei.
Délután a könyvtár bemutatta új internetes szolgáltatását "Az 1956-os forradalom Jász-Nagykun-Szolnok megyére vonatkozó dokumentumai a Verseghy Ferenc könyvtárban" címmel.

26-29. Verseghy Könyvtár: Lengyelországi tapasztalatcsere Bistey András íróval

Bielsko-Biała - Verseghy Könyvtár felvétele

27. Verseghy Könyvtár: Farkas Zsuzsanna és Horváth Magdolna "Tűzi-játék" című tűzzománc-kiállítása. A tárlatot Császár Péter, a Damjanich Múzeum restaurátora nyitotta meg.

16. Verseghy Könyvtár: 5 éves az Európai Információs Pont. Születésnapi rendezvény

Dankóné Szabó Edit irodavezető köszöntője - Verseghy Könyvtár felvétele

17. Verseghy Könyvtár: Körmendi Judit A Csodák Napja c. novellás- és verseskötetének bemutatója. A kötetet Simon M. Veronika illusztrálta. A szerzővel Újfalusi Tóth Endre beszélgetett, a kötetből részleteket Kovács Zita és az író olvasott fel.

24. Verseghy Könyvtár: A realizmustól az absztraktig című kamara-kiállítása. A tárlaton Bata Mihály (Tiszaföldvár), Bogár Katalin (Budapest), Magdó Attila (Budapest), ifj. Piller István (Budapest), Resánszky Mária (Budapest), Simon János (Újszász) és Tarpataki Károly (Budapest) műveit állították ki. A megnyitót dr. Nemes András főorvos tartotta.

Kamarakiállítás a Művészeti szalonban - Verseghy Könyvtár felvétele

5. Verseghy Könyvtár: Barta N. Ilona Emlékeim c. kiállításának megnyitója. A megnyitó beszédet Valkó Mihály tanár, újságíró tartotta. A rendezvényen közreműködött Barta Ágnes és Miskolczi Fruzsina.