14. Verseghy Könyvtár: "A világ a MONFODI tükrében" címmel fotókiállítás. Az esemény társrendezője a MONFODI Közhasznú Alapítvány volt. A kiállítást Botka Lajosné, Szolnok Megyei Jogú Város polgármestere nyitotta meg.

30. Verseghy Könyvtár: A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Európai Információs Pont és az EuroPartner Klub az EuroPartner Klub nyitórendezvényét tartotta könyvtárunkban. Az alkalomból Thomas Glaser, az Európai Bizottság Magyarországi Delegációjának tanácsosa tartott előadást "Siker vagy csalódás - Magyarország csatlakozási esélyei a koppenhágai csúcs után" címmel.

4. Verseghy Könyvtár: Tuza Ferenc festőművész kiállítása. A kiállítást Kaló Istvánné, Újszász város alpolgármestere nyitotta meg.

13. Verseghy Könyvtár: A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Európai Információs Pont által szervezett EuroParnter Klub vendége volt a Finn Köztársaság nagykövete. Ez alkalomból került sor az "Északi fény címmel rendezendő kiállítás megnyitójára is. A rendezvény társszervezője a Finnugor Baráti Kör volt.

25. Verseghy Könyvtár: A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Európai Információs Pont által szervezett EuroParnter Klub vendége volt Balázs Péter a Külügyminisztérium Integrációs Államtitkárságának vezetője, valamint Rácz Margit a Világgazdasági Kutatóintézet kutatási igazgatója.
Vendégeink az EU-FINIS program nyitóelőadásaként tájékoztatót tartottak a koppenhágai megállapodás eredményeiről és következményeiről, s válaszoltak a felmerülő kérdésekre.

27. Verseghy Könyvtár: A SZEF Jász-Nagykun-Szolnok Megyei szervezete könyvtárunkban tartotta meg a közszolgálati reformkoncepcióról szóló fórumát.
A rendezvény vendége Vadász János, a Közszolgálati Reform Kormánymegbízotti Hivatal kormánymegbízott államtitkára volt.

4. Verseghy Könyvtár: Rákos Éva festőművész kiállítása. A tárlatot Csonka Mária, a dunakeszi Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár igazgatója nyitotta meg.

7. Verseghy Könyvtár: "Az éjszaka csodái" címmel Kertész Lilla tartott rendhagyó irodalomórát könyvtárunkban. A kortársa magyar költők megzenésített verseiből szerkesztett műsort Tóth János gitárkíséretével hallgathatták végig az érdeklődők.
Képek a rendezvényről

7. Verseghy Könyvtár: KORLÁTOK ÉS KERETEK címmel jogi előadássorozat kezdődött az intézményben könyvtárosok részére. Ez alkalommal dr. Kenyéri Katalin, a NKÖM jogtanácsosa tartott előadást A könyvtári jogalkotás új korszaka címmel.

7. Verseghy Könyvtár: EuroPartner Klub

11. Verseghy Könyvtár: A Költészet Napja alkalmából József Attilára emlékeztek az Aranysor Íróklub tagjai a könyvtár Verseghy Termében. A klubtagok saját műveiket is bemutatták a költészet barátainak.

14. Verseghy Könyvtár: A KORLÁTOK ÉS KERETEK című könyvtári jogi előadássorozat második részében dr. Rábold Gábor tartott előadást intézményünkben A könyvtári alkalmazottakra vonatkozó szabályok címmel.

28. Verseghy Könyvtár: A KORLÁTOK ÉS KERETEK című könyvtári jogi előadássorozat harmadik részében Hajdúné Gácsi Mária tartott előadást intézményünkben A könyvtárak fenntartása, finanszírozása címmel.

28. Verseghy Könyvtár: A KORLÁTOK ÉS KERETEK című könyvtári jogi előadássorozat utolsó részében Kopcsay Ágnes, a NKÖM tanácsosa tartott előadást intézményünkben A könyvtári szervezet, a nyilvánosság kritériumai, könyvtári szabályok címmel.

6. Verseghy Könyvtár: Lázár Terézia fénytményeiből nyílt kiállítás az intézmény Művészeti Szalonjában.
A megnyitón közreműködött a Szolnoki Népdalkör Vörös Lászlóné vezetésével.

9. Verseghy Könyvtár: Teddy mackók európai ruhákban címmel kiállítás nyílt intézményünkben a The British Council, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Európai Információs Pont és a könyvtár közös rendezésében.
A tárlatot Bali István nemzetközi szakreferens (J-N-Sz Megyei Önkormányzat Európai Integrációs Iroda) nyitotta meg.

12-16. Verseghy Könyvtár: Az Ünnepi Könyvhét rendezvényeit tartotta könyvtárunk a megyében.

23-28. Verseghy Könyvtár: Európai uniós műveltségi tábort rendezett könyvtárunk gyermekrészlege "Minden emberben önmagad szeresd" mottóval.

18. Verseghy Könyvtár: Küldföldi vendégek látogatása

3. Verseghy Könyvtár: A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Európai Információs Pont, az Europartner Klub és a Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár vendége volt Brandon Mc Mahon ír nagykövet, aki Zöld sziget az Európai Unióban, avagy Írország uniós tapasztalatai harminc év távlatából címmel tartott előadást.

11. Verseghy Könyvtár: EuroPartner Klub

25. Verseghy Könyvtár: Szabó Ágnes kiállítása

27. Verseghy Könyvtár: Megbukott az iskola címmel Várszegi Tibor szerkesztő-kiadó házigazda vezetésével Melkvi Bea és Harsányi Attila, a Szigligeti Színház színészei az ESŐ c. irodalmi folyóirat őszi számát mutatták be a könyvtár Verseghy termében.

28. Verseghy Könyvtár: Könyvtárunk, a SUNBOOKS és az Ulpius-Ház Könyvkiadó rendezésében Karinthy Márton: Ördöggörcs c. kötetének bemutatójára került sor az intézmény művészeti szalonjában. Az írót és a művet Szálinger Balázs Bródy Sándor-díjas költő, űjságíró mutatta be. A beszélgetés után az író dedikálta művét.

5. Verseghy Könyvtár: Adventi hangverseny

5. Verseghy Könyvtár: EU-Finis. Jász-Nagykun-Szolnok Megye Európai uniós kommunikációs programja

16. Verseghy Könyvtár: Egészségügyi nap

18. Verseghy Könyvtár: Molnár H. Lajos Imágó c. kötetének bemutatója. Az író beszélgetőtársa Jenei Gyula, az ESŐ c. irodalmi folyóirat szerkesztője volt. A műből részleteket mutatott be Meister Éva színésznő.